Окрема Артилерійська Бригада · 406

День ракетних військ і артилерії.

03.11.2019 14:32:27


Командування 406 окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова ВМС ЗС України вітає з професійним святом особовий склад бригади та колег-артилеристів з інших військових формувань!

Вкотре нагадуємо, що саме від злагодженої роботи кожного з підрозділів нашої бригади, залежить кінцевий результат нашої спільної праці. Нам випала честь – боронити рідну країну від ворожої навали і ми робимо це досить результативно. В інакшому випадку, ми б вже бачили ворога в своїх містах по всій країні.

Артилерія завжди стоїть в тіні, але кожен з нас знає, що без нашої підтримки не ступить нога піхотинця на окуповану територію. Ми – найрезультативніші у справі знищення техніки та живої сили противника у реаліях нашої війни.

Звідки ж бере витоки дата нашого професійного свята? Дата свята присвячена початку операції зі звільнення Києва у 1943 році. Саме 3 листопада 1943 року радянська артилерія під час битви за Дніпро в складних умовах забезпечила прорив сильно укріпленої оборони німців північніше Києва військами 38-ї армії. Особливостями бойових дій артилерії в цій операції було приховане перегрупування основної кількості артилерії з Букринського та Лютежського плацдармів, рішуче масування артилерії (оперативна щільність — до 450 гармат на 1 км фронту, тактична щільність — до 530 гармат на 1 км фронту для створення вогневого валу), значний відсоток викриття об'єктів противника артилерійською та повітряною розвідками (викрито 433 цілі), якісне планування артилерійського вогню (завчасно було побудовано графік артилерійського наступу, підготовлено особливий вогневий вал, а під час бою у глибині оборони противника сплановано біля 30 ділянок вогню розміром від 16 до 50 га, до ураження кожної з яких залучалось від 50 до 250 гармат). Підготовку та проведення операції ускладнювали відсутність всіх необхідних запасів боєприпасів, пального та тягачів для артилерії.

Визначною особливістю наступальної операції стало застосування артилерії на ділянці прориву 51-го стрілецького корпусу 38-ї армії. В смузі наступу, вздовж шосе Лютіж — Київ, противник завчасно підготував на відкритої місцевості глибоку оборону траншейного типу, що обумовило необхідність постійного вогневого впливу на нього. Для виконання цього завдання було вперше застосовано не звичний для радянських військ у роки війни спосіб артилерійської підтримки атаки «вогневий вал», а новий спосіб — одночасний артилерійський вогонь по декількох рубежах з їх поступовим переміщенням в глибину (подібний сучасному способу ведення вогню «рухома вогнева зона»). За архівними даними, під час його організації використовувались правила побудови рухомого загороджувального вогню, але у зворотному напрямку.

Вогонь 3 листопада 1943 року вівся протягом 40 хвилин по 9 рубежах на загальну глибину до 2 км, причому одночасно — по чотирьом рубежам з дев'яти. Таким чином, перед атакуючою піхотою та танками була створена зона суцільного вогню глибиною до 800 м та шириною декілька кілометрів, яка переміщувалась перед наступаючими. Це дозволило виключити будь-який опір противника та забезпечило успіх всієї наступальної операції.

В подальшому такий спосіб ведення вогню в боях більше не застосовувався, а щільність артилерії (біля 530 гармат, мінометів та РСЗВ на 1 км фронту) на ділянці прориву виявилася найбільшою за всі роки Німецько-радянської війни.

За успішне проведення Київської наступальної операції 24 артилерійських з'єднання та частини отримали почесне найменування «Київські».


День в історії

08.05.2018 08:17:41
 У Європі і світі перемогу над нацизмом відзначають 8 травня, як День пам'яті та примирення. З недавніх пір в Україні також відзначають цей день.

Історія Дня пам'яті та примирення
7 травня 1945 року у французькому Реймсі начальник оперативного управління Верховного головнокомандування армійських сил Німеччини (ОКВ) генерал-полковник Альфред Йодль підписав акт капітуляції Німеччини. Але Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла вже 8 травня о 23:01 за берлінським часом.
04.05.2018 09:44:57
Саме цього дня, 4 травня  1838 році був викуплений з кріпацької неволі український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч. Національний герой і символ України.Тарас Григорович Шевченко.


02.05.2018 12:17:12
 29 квітня минає 100 років від події, коли у Севастополі кораблі Чорноморського флоту підняли українські прапори і перейшли під юрисдикцію Української Народної Республіки