Окрема Артилерійська Бригада · 406

Знай наших!

20.04.2021 12:15:44
Серед військовослужбовців окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова Командування морської піхоти ВМС ЗС України є чимало справжніх героїв, які з самого початку російської агресії пішли боронити українську землю. Вони пройшли крізь справжнє пекло війни, і сьогодні продовжують з честю виконувати свій обов'язок – захищати нашу державу.
Один із них – молодший сержант Валентин Бусь. Йому 42 роки і він родом з Рівненщини. До війни працював торговельним представником в одній з найпотужніших мереж будівельних матеріалів в Україні. За словами військовослужбовця, тоді він непогано заробляв та мав плани на майбутнє, але війна змінила все.
– Коли почали надходити перші новини з фронту, я почав замислюватися над тим, що я зможу зробити для своєї країни. І вже у червні 2014 року не втримався та звернувся до місцевого районного військового комісаріату, а вже у серпні потрапив до 24-ої окремої механізованої бригади. Далі були два місяці у Навчальному центрі на Львівщині, де я пройшов підготовку як кулеметник, – пригадує Валентин Бусь.
З листопада 2014 року Валентин вже був на передовій у Луганській області де практично відразу ж його підрозділ взяв участь у бойових діях. Так, буквально через декілька днів після прибуття в АТО, у результаті успішних наступальних дій підрозділи нині вже Королівської бригади, спільно із 25 десантно-повітряною бригадою, 93 окремою механізованою бригадою та добровольчими підрозділами «Айдар» і «Донбас» було взято під контроль населений пункт Гірське. Після визволення Гірського було встановлено контроль над стратегічно важливими об’єктами в Попаснянському районі:
– Далі ми взяли під контроль частину Бахмутської траси, висоту 175,5, блок-пост 31 та 29, з останнього до речі, чудово виднілась телевізійна антена у м. Луганськ. Протягом січня 2015 року тривала переважно, так би мовити, позиційна боротьба та сутички. А вже на початку лютого окупанти пішли у наступ. Пам'ятаю як нас два дні накривали з артилерії, мінометів, гранатометів, ворог застосовував увесь арсенал наявної важкої зброї, тоді нами було зафіксовано роботу їхньої важкої вогнеметної системи «Буратіно», – говорить військовослужбовець.
За його словами, тоді його підрозділ зазнав найважчих втрат. Так, в результаті дводенних артилерійських обстрілів загинуло 8 наших захисників та 16 важко поранено. Батальйон в якому проходив службу Валентин, було виведено у м. Гірське для переукомплектування. За свою мужність та стійкість воїнів, батальйон, в якому служив Валентин отримав назву «Надійний», а в тих боях було знищено чимало ворожої техніки та особового складу, у тому числі 7 ворожих танків, серед яких були сучасні модифікації танків Т-72 , які знаходяться на озброєні лише в армії Російської Федерації. Також серед речей ворожих загиблих, знаходились паспорти громадян РФ та Чечні.
На початку липня 2015 року чоловік брав участь у звільнені населеного пункту Золоте-4, а у вересні 2015 року був демобілізований. Однак, Валентин вирішив продовжити службу, підписав контракт, і до цього дня є командиром відділення одного з підрозділів у складі 406-ї окремої артилерійської бригади. На питання щоб поміняв у своєму в житті у 2014 році, Валентин впевнено відповідає: «Раніше б записався до армії!».

День в історії

20.08.2021 18:25:56
21 серпня 1968 р. радянські війська (майже 200 тисяч військових, 5 тисяч танків) вторгнулись до Чехословаччини. Близько 100 мирних жителів загинуло, ще 500 були поранені.

03.05.2021 07:16:54
3 травня 1891 року народилася Софія Галечко (1891–1918), громадська та військова діячка, хорунжа Українських січових стрільців, перша українська жінка-офіцер

 
29.04.2021 08:54:48
29 квітня 1918 року гетьманом України був обраний генерал Павло Скоропадський, який став одноосібним главою Української Держави